Marcin Robak odchodzi do Lecha?

Marcin Robak pomyślnie przeszedł testy medyczne w Poznaniu i wszystko wskazuje na to, że już jutro podpisze kontrakt z aktualnym mistrzem Polski.

Napastnik był związany z Pogonią od sezonu 2013/14. Po przybyciu z Piasta Gliwice, w Szczecinie rozwinął skrzydła. W tym samym sezonie sięgnął jeszcze po koronę króla strzelców. Łącznie dla Portowców zdobył 33 bramki.

Największym wyczynem Robaka było strzelenie aż pięciu bramek w jednym meczu. Spotkanie, którego nie sposób zapomnieć, Pogoń rozgrywała właśnie z Lechem. O Robaku głośno zrobiło się wtedy także za granicą.

Po sezonie 2013/14, drużyna Guizhou Renhe zainteresowała się szczecińskim napastnikiem, a piłkarz wyraził chęć gry za granicą. Pomimo podpisania umowy, ostatecznie do transferu nie doszło. Chiński klub zrezygnował z Robaka. Wtedy napastnik podpisał ponownie kontrakt z Pogonią Szczecin.

Z powodu kontuzji Robak w sezonie 2014/15 zagrał tylko w 17. spotkaniach. Teraz zainteresował się nim Lech Poznań, aktualny mistrz kraju. Poznaniacy będą musieli zapłacić Pogoni 100 tysięcy Euro zgodnie z klauzulą zawartą w umowie piłkarza. Robak przeszedł już testy medyczne i ustalił warunki umowy. Najprawdopodobniej jutro dojdzie do podpisania kontraktu.

tekst: Michał Roguski
foto: Mateusz Szklarski


Reklama