Plażowa piłka ręczna w Szczecinie!

Już jutro pod halą Azoty Arena w Szczecinie rozpocznie się turniej PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015. Powstały tam specjalne plaże, na których zawodnicy będą rozgrywać mecze piłki ręcznej. Jeszcze dzisiaj odbędą się treningi dla wszystkich chętnych.

PGNiG Polish Beach Handball Tour jest imprezą, która co roku gości w największych miastach Polski. Tegoroczne rozgrywki rozpoczęły się 29 maja w Krakowie, a zakończą w Gdańsku. Między tymi dwoma miastami znalazł się także Szczecin. Zdecydowano się na stworzenie plaż pod szczecińską halą Azoty Arena. Boiska będą dostępne dla mieszkańców przez całe wakacje.

Weekend przeznaczony będzie na rozgrywki, w których łącznie zmierzy się trzynaście drużyn z całej Polski. Grać będą o punkty w klasyfikacji European Beach Handball Tour, a także Mistrzostw Polski. Impreza, ze względu na swą wyjątkowość może spodobać się także tym, którzy na co dzień nie interesują się piłką ręczną.

Dla wszystkich przybyłych na teren Azoty Areny przygotowanych zostanie mnóstwo atrakcji. Będzie to też przedsmak emocji jakie zaserwują nam w niedzielę szczypiornistki w meczu Polski z Ukrainą. Wstęp na imprezę jest darmowy.

tekst: Michał Roguski
foto: Michał Roguski


Reklama