Nareszcie wygrana!

Portowcy nareszcie przerwali złą passę! Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1. Jednym z bohaterów był Jakub Piotrowski, który zdobył gola i zaliczył asystę.

Pod nieobecność Davida Niepsuja Kosta Runjaic postawił na Cornela Rapę. Po dwóch meczach w wyjściowym składzie na ławkę wrócił Marcin Listkowski. Jego miejsce zajął Rafał Murawski.

Pogoń objęła prowadzenie w 17. minucie. Portowcy zastosowali wysoki pressing, co natychmiast przyniosło efekt. Jakub Piotrowski odebrał piłkę na połowie rywali i od razu zagrał do Rafała Murawskiego. Ten odegrał do Piotrowskiego, który był już w polu karnym. Pomocnik balansem ciała zwiódł Mato Milosa i wyłożył piłkę do Adama Frączczaka. Kapitan Pogoni zdobył swojego 5. gola w tym sezonie. Chwilę później Spas Delev z 30. metra próbował zaskoczyć Dusana Kuciaka, ale przestrzelił.

Kilkanaście minut później Jakub Piotrowski miał swoją chwilę chwały. Ruszył prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne i zamiast podać, zdecydował się na indywidualną akcję. Łatwo ograł Błażeja Augustyna i strzałem w krótki róg pokonał Kuciaka. Piłka jeszcze odbiła się od słupka zanim wpadła do siatki. Lechia miała szansę na gola kontaktowego w 38. minucie. Sytuację uratował jednak Lasha Dvali. Gruzin wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

Niewiele brakowało, a Piotrowski zanotowałby drugą asystę. I to już na samym początku drugiej połowy. Pomocnik zbyt lekko odgrywał do Frączczaka i piłkę przechwycił Kuciak. W 53. minucie strzał Piotrowskiego zablokował Grzegorz Wojtkowiak. Młodzieżowy reprezentant Polski sygnalizował zagranie ręką obrońcy. Szansę miał także Spas Delev, ale za bardzo się odchylił przy strzale i piłka przeleciała nad poprzeczkę.

Na 3:0 podwyższył Adam Frączczak. Najlepszy strzelec Pogoni pewnie wykorzystał jedenastkę. Sędzia Zbigniew Dobrynin podyktował rzut karny za zagranie ręką Milosa. Chorwat nieprzepisowo zablokował strzał Łukasza Zwolińskiego. Lechia na skuteczną grę Pogoni zareagowała tylko jednym trafieniem. Honorowego gola zdobył Marco Paixao. Portugalczyk z bliska wpakował piłkę do siatki po zgraniu głową Grzegorza Kuświka.