Przełamanie u siebie!

Pogoń pokonała Arkę 1:0 w ostatnim meczu tego roku. Portowcy tym samym przełamali złą passę i w końcu wygrali u siebie. Jedynego gola zdobył Adam Frączczak w 60. minucie spotkania.

Kosta Runjaic zmienił skład po wygranym meczu w Gdańsku. Wykartkowany był Ricardo Nunes, więc zastąpił go Hubert Matynia. Także w ataku doszło do zmiany. Marcin Listkowski wrócił do składu, a Łukasz Zwoliński rozpoczął spotkanie na ławce.

Lasha Dvali zdobył gola w 12. minucie. Niestety, sędzia Krzysztof Jakubik po analizie VAR anulował bramkę Gruzina. W kolejnej akcji Marcin Listkowski dostał piłkę przed polem karnym i uderzył na bramkę. Piłka przeleciała nad poprzeczką. W 22. minucie Adam Frączczak próbował przewrotką umieścić piłkę w siatce, ale przestrzelił. Pogoń nie przerywała ataków. Bliski trafienia był Cornel Rapa. Rumun strzelił z narożnika pola karnego. Pavels Steinbors pewnie obronił. W 40. minucie Pogoń rozgrywała atak pozycyjny. Kamil Drygas zagrał w pole karne do Listkowskiego. Napastnik zwiódł obrońcę i chciał podać wzdłuż bramki do Spasa Deleva, ale obrońca gościł przeciął zagranie. Na koniec pierwszej połowy błysnął Jakub Piotrowski. Bohater poprzedniego meczu huknął z dystansu. Znów skuteczną interwencją popisał się Steinbors.

Kosta Runjaic w przerwie zmienił Rafał Murawskiego, w jego miejsce posłał Łukasza Zwolińskiego. W 49. minucie Spas Delev urwał się obronie. Dopadł do piłki i próbował zmieścić piłkę w bramce po długim słupku, ale zabrakło centymetrów. Bułgar wykonywał rzut wolny w 58. minucie praktycznie z linii szesnastki. Posłał futbolówkę nad bramką. Portowcy dopięli swego w 60. minucie. Hubert Matynia wrzucił w pole karne, a akcję pewnie zamknął Adam Frączczak. Swoją szansę pod bramką rywali miał także Jarosław Fojut. Stoper zmylił rywala balansem ciała i strzelił lewą nogą. Piłka zatrzepotała tylko w bocznej siatce, z zewnętrznej strony. W doliczonym czasie gry Arkowcy mogli wyrównać. Jednak świetną interwencją popisał się Łukasz Załuska i Portowcy odnieśli premierową wygraną w domu w tym sezonie.