Szczecińska dziennikarka opowie o Szczecinie, morzu i żeglarstwie

Krystyna Pohl, autorka wielu publikacji o morskim Szczecinie będzie gościem drugiego spotkania z cyklu „Szczecinianie i przyjaciele” w Starej Rzeźni na Łasztowni.

Stara Rzeźnia, to zabytkowy budynek mieszczący się na szczecińskiej Łasztowni, w którym od niedawna można uczestniczyć w wydarzeniach związanych z kulturą, sztuką, twórczością artystyczną oraz tematyką portową i morską.

Cykl „Szczecinianie i przyjaciele” przybliża sylwetki ciekawych szczecinian i ich przyjaciół z regionu. Pierwszym gościem był Jerzy Raducha, z-ca dyrektora Centrum Żeglarskiego, który opowiedział o historii regat oraz Marek Czasnojć, który zaprezentował albumy związane z regatami.

Kolejnym gościem będzie Krystyna Pohl, szczecińska dziennikarka. Z dziennikarstwem związana jest od połowy lat 70. Zajmuje się tematyką morską. Po raz pierwszy zetknęła się z nią w tygodniku „Morze i Ziemia”, a następnie w „Głosie Szczecińskim”. Tam opracowywała tematy z branży morskiej i przemysłu okrętowego. Sięgała również do publicystyki opisując statki i żaglowce, a także przybliżała morskie zwyczaje, prace marynarzy i życie rodzin marynarskich w swoich reportażach. Krystyna Pohl jest autorką wielu książek m.in. „Szczecińskie Chemikaliowce”, „Żeglarze”, „Szczecińskie Kontenerowce” czy „Kapitanowie”. Podczas spotkania opowie o swoim dorobku dziennikarskim, historiach związanych z morzem, Szczecinem i przywoła nie jedną historię swoich bohaterów.

„Szczecinianie i przyjaciele”- spotkanie z Krystyną Pohl
Miejsce: Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14 (Łasztownia)
Data: 28 kwietnia, godz. 18:00
Wstęp wolny

tekst: PP
foto: Z


Reklama