Na zakończenie z liderem

Już dzisiaj odbędzie się 30. kolejka ekstraklasy, czyli ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Wszystkie mecze rozgrywane są o tej samej godzinie, czyli o 18:00. Portowcy zmierzą się na własnym stadionie z Legią Warszawą.

Rozegrany dzisiaj mecz będzie najbardziej prestiżowym meczem na stadionie Pogoni Szczecin. Pula biletów została powiększona o 1000 miejsc. Przewidywania obstawiają komplet sprzedanych biletów. Powinno to dodatkowo zmotywować piłkarzy Dumy Pomorza do walki o zakończenie na podium rundy zasadniczej.

Te dwie drużyny mierzyły się ze sobą łącznie 89 razy. Wojskowi wygrali 57 razy. Pogoń zdołała zgromadzić komplet punktów 12 razy. W tym sezonie lepsza okazała się Legia. Ostatnie zwycięstwo szczecinianie zanotowali w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015. Zdołali wtedy pokonać warszawiaków 2:1.

W meczu będziemy mogli obejrzeć „węgierski pojedynek”. Na boisku bowiem spotkają się dwaj koledzy z Videotonu Szekesfehervar Nemanja Nikolić i Adam Gyursco. „Dziordzio” był najczęstszym asystującym dla „Niko”. Teraz zmierzą się przeciwko sobie.

W zespole Portowców zabraknie tylko Jakuba Czerwińskiego. W meczu z Cracovią stoper nabawił się poważnej kontuzji i powoli dochodzi do zdrowia.

Sędzią w tym meczu będzie Piotr Lasyk. Arbiter ten sędziował w tym sezonie 19 meczów. Rozdał 66 żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

tekst: Patrycja Wilczak
foto: Mateusz Szklarski


Reklama