Kazimierz Moskal: nie jest to dla nas łatwy moment

Po dwóch porażkach z Lechem Poznań Portowcy rozpoczęli przygotowania do poniedziałkowego pojedynku z płocką Wisłą. Choć atmosfera w drużynie jest daleka od ideału, to trener Kazimierz Moskal zapowiada na przedmeczowej konferencji walkę o komplet punktów.

Pogoni zostało zaledwie siedem spotkań do końca rundy zasadniczej i patrząc na ligową tabelę, to w każdym z nich drużyna musi dać z siebie wszystko, by realnie myśleć o dobrej pozycji przed podziałem ligi na dwie grupy. Po blamażu w Pucharze Polski wśród kibiców i osób związanych z klubem trudno znaleźć optymistów, którzy wierzą w dobry wynik Granatowo-bordowych w bieżącym sezonie. Trener Kazimierz Moskal zdaje sobie z tego sprawę i zapowiada walkę o jak najlepsze wyniki w nadchodzących spotkaniach.

Nie jest to dla nas ani miły, ani łatwy moment. Przed nami jest jeszcze wiele spotkań i musimy się wziąć w garść. To co było nie jesteśmy już w stanie zmienić, ale mamy wpływ na to co przed nami. Po meczu w Poznaniu zawodnicy dostali dzień wolny, by wszystko przemyśleć i zresetować głowy. Natomiast od dziś nastawiamy się na mecz z Wisłą Płock – mówił szczeciński szkoleniowiec.

Wiele słów krytyki spłynęło również na Pogoń za postawę w środowym pojedynku. Przede wszystkim chodziło o brak zaangażowania zawodników oraz brak woli walki. W pewnym momencie spotkania Portowcy byli tylko biernymi obserwatorami poczynań Lecha.

W meczu z Wisłą Płock na pewno trzeba będzie pokazać więcej tego charakteru i waleczności bez względu na to, jak to spotkanie będzie się układać. Dla nas będą liczyć się tylko trzy punkty, a nie styl  i w takich momentach na pewno przydadzą się fighterzy – zapewniał trener Moskal.

W poniedziałek okaże się czy trener potrafi wskrzesić w swoich podopiecznych ogień walki i czy Portowcy choć trochę zmażą plamę po dwóch, wysokich porażkach z rzędu.

Tekst: Oskar Masternak
Foto: Mateusz Szklarski

Reklama