Ádám Gyurcsó piłkarzem Pogoni!

Na konferencji prasowej przedstawiony został dziś nowy nabytek Pogoni Szczecin. To reprezentant Węgier, który podpisał kontrakt na 3,5 roku.

Od dłuższego czasu Pogoń Szczecin intensywnie obserwuje zawodników, którzy mogliby zasilić szeregi Pogoni Szczecin. Ostatnio zakontraktowany został Kamil Drygas, kapitan pierwszoligowego Zawiszy Bydgoszcz. Nie minął nawet tydzień, a kolejną umowę parafował Adam Gyurcso, który był reprezentantem w Videotonu. Jego drużyna mierzyła się ostatnio z Lechem Poznań w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Zawodnik ma rozwiązać problem skrzydeł w Pogoni, ale może występować również w ataku.
Węgierski zawodnik w poprzednim sezonie zanotował 18 asyst i 7 goli. W obecnym wystąpił w 25 spotkaniach, zdobył 9 bramek i ma na koncie 4 asysty.

-Miło nam powitać Adama, od dłuższego czasu był naszym celem, zaraz po ostatnim okienku transferowym kiedy nastąpiła weryfikacja pozycji. Potrzebujemy takiego zawodnika. Wspólnie ze sztabem i komitetem ustaliliśmy, że to najlepsza kandydatura. Może podnieść poziom na pozycji skrzydłowego, podniesie on poziom sportowy. – mówił dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk.

tekst: PP
foto: PP


Reklama