Najlepsi otrzymają Horyzonty

Wielkimi krokami zbliża się Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, na której zostaną wręczone Horyzonty 2014.

Nagroda Horyzonty przyznawana będzie po raz drugi. W ubiegłym roku gala odbyła się w Teatrze Polskim, tym razem uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się 5 marca o godzinie 18:00 w studiu S1 Radia Szczecin przy Alei Wojska Polskiego.

Nagroda Horyzonty ma na celu docenić osoby, wydarzenia oraz podmioty, które zasłużyły się dla żeglarstwa zachodniopomorskiego w 2014 roku oraz Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Nagrody przyznane zostaną w 8 kategoriach: żeglarska impreza roku, sportowe wydarzenie roku, jacht roku, Marina – port jachtowy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, osobowość, dziennikarz, media oraz dodatkowo nagroda specjalna ambasador Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Podczas pierwszej edycji mogliśmy usłyszeć kilka słów od pana Andrzeja Jakubowskiego Wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego.

To niesamowite wyzwanie, które daje olbrzymią promocję dla naszego województwa zachodniopomorskiego, ogromną szansę na rozwój turystyki, która jest specjalizacją w ramach naszych działań jeśli chodzi o regionalny program operacyjny. Jest to olbrzymia aktywizacja potencjału, która tkwi w marynarzach. Dzięki takiej postawie sam pomysł budowy szlaku zrodził się i mógł wpisać w rozwój żeglarstwa.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, to sieć nowych i zmodernizowanych portów i przystani jachtowych na Pomorzu Zachodnim, zlokalizowanych nad Odrą, jeziorem Dąbie, w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego oraz na Wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Odległość między portami nie przekracza 30 mil, co daje ogromną przyjemność żeglowania nawet mniej doświadczonym.

tekst: PP
foto: Marinapogon.pl


Reklama