Czy szczypiorniści znów zaskoczą w starciu z mistrzem?

W ramach 16. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, Pogoń Szczecin zmierzy się z niepokonanym dotąd, mistrzem Polski, Vive Tauron Kielce. Będzie to jednocześnie ostatni mecz szczypiornistów w tym roku kalendarzowym.

Od dwóch lat Pogoń Szczecin swoją sezonową przygodę w PGNiG Superlidze rozpoczyna od spotkań z mistrzem Polski. Mimo, że w tym roku mecz miał odbyć się dopiero w piątej kolejce, to ze względu na występy gości w Lidze Mistrzów, spotkanie przeniesiono na datę jeszcze przed pierwszą kolejką tego sezonu. Obydwa spotkania były niesamowicie ciekawe, a w tegorocznym Pogoni udało się urwać punkty mistrzom, co nie udało się żadnej innej polskiej drużynie w ostatnich latach.

Tym razem jednak będzie zdecydowanie trudniej. Pogoń wydaje się być w dołku, a ostatnie cztery mecze kończyły się dla nich bolesnymi porażkami. O tym, że Vive radzi sobie dobrze nie trzeba chyba nikomu przypominać. Szczypiorniści z Kielc kilka dni temu na wyjeździe pokonali wielką Barcelonę, a oprócz tego nie przegrali w lidze żadnego spotkania. Jedyną drużyną, która zdołała doprowadzić do remisu była właśnie Pogoń. Kielczanie będą na pewno żądni rewanżu. Z pewnością będą chcieli pokazać, że mecz z początku sezonu to zwykły wypadek przy pracy.

Dzisiejsze spotkanie niewiele już zmieni w ogólnym rozrachunku. Pogoń bieżący rok zakończy poza ósemką. Miejmy nadzieję, że kolejne mecze, już w nowym roku przyniosą pozytywną zmianę szczecińskiej drużyny.

Spotkanie z Vive rozpocznie się dziś o godzinie 19:00.

tekst: Michał Roguski
foto: Mateusz Szklarski


Reklama