Z Górnikiem o przerwanie złej passy

W 15. kolejce Superligi Mężczyzn, rozgrywanej w środę, Pogoń Szczecin zmierzy się z sąsiadem w tabeli, Górnikiem Zabrze.

Portowcy chcąc utrzymać się w pierwszej ósemce muszą wygrać spotkanie, co będzie dużym wyzwaniem. Oba zespoły prezentują w tym sezonie słabszą formę w porównaniu do roku ubiegłego. Choć w poprzedniej kolejce zabrzanie wysoko pokonali Śląsk Wrocław, to nadal nie znajdują się w czele tabeli i mają tyle samo punktów co szczecinianie, a o wyższym miejscu zadecydował bilans bramek.

W poprzedniej rundzie spotkanie obu drużyn zakończyło się znaczącym zwycięstwem gospodarzy (36:28). Pogoń będzie chciała dzisiaj przerwać serię trzech porażek z rzędu i zakończyć zwycięstwem rok we własnej hali. W miniony weekend, kiedy szczecinianie przegrali z Chrobrym Głogów, najlepszą skutecznością popisał się Dawid Krysiak, który musiał sobie radzić na skrzydle sam. W trakcie spotkania Pogoń popełniała ogromną ilość błędów, skuteczność była słaba i aby myśleć o dwóch punktach należy to dzisiaj poprawić. Portowcy wielokrotnie już pokazali, że mają serce do gry i potrafią wychodzić z bardzo ciężkich sytuacji i choć dopadł ich kryzys, mogą pokazać wszystko. Stawką dzisiejszego meczu będzie nie tylko zdobycz punktowa, ale także zaufanie kibiców.

Czy Pogoń przypomni kibicom czasy twierdzy na Twardowskiego i wygra mecz? Przekonamy się o tym już o 18.30.

tekst: Agata Nowalany
foto: Mateusz Szklarski


Reklama