Debiut pasiaków!

Po ponad dwóch tygodniach przerwy futsaliści Pogoni 04 Szczecin wracają do gry. Do hali Azoty Arena przyjedzie Clearex Chorzów, pięciokrotny mistrz Polski futsalu. Dla szczecinian będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy wybiegną na parkiet w granatowo-bordowych pasiakach. Początek spotkania o godzinie 14.

Pojedynek obu drużyn zapowiada się bardzo ciekawie. Drużyna z Chorzowa jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce, ale w tym sezonie zajmuje dopiero dziesiąte miejsce z dorobkiem zaledwie dwunastu punktów. Szczecinianie, w ramach „Wspólnej Pogoni” zagrają w koszulkach w granatowo-bordowe pasy, w których dotychczas występowała tylko drużyna grająca na zielonej murawie.

Portowcy w swoim ostatnim meczu podejmowali Rekord Bielsko-Biała. Spotkanie to przyciągnęło aż pięć tysięcy widzów do szczecińskiej hali, co było rekordowym osiągnięciem. Już po dwóch minutach radość kibicom dał Artur Jurczak, który bardzo mocnym uderzeniem pokonał bramkarz gości. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego kontrolowali pierwszą połowę spotkania jednak wynik nie uległ już zmianie. Osiem minut po przerwie zawodnicy Rekordu zdobyli bramkę wyrównującą, a niecałe 70 sekund później już prowadzili za sprawą Rafała Franza. W 36 minucie po strzale Maćkiewicza, Portowcy doprowadzili do remisu 2:2 i wynik ten nie uległ już zmianie. Pogoń 04 po tym spotkaniu zajmuje 3 miejsce ze stratą dwóch punktów do drugich bielszczan oraz ze stratą sześciu oczek do Gatty Zduńska Wola.

W ubiegły weekend, zawodnicy pięciokrotnego mistrza Polski z okazji dwudziestolecia swojego klubu rozegrali urodzinowy mecz z Ruchem Chorzów. Clearex wygrał 12:8 jednak spotkanie przebiegało na innych zasadach oraz bramki były większych rozmiarów. Tydzień wcześniej, chorzowianie w ramach 12. kolejki ekstraklasy futsalu podejmowali na własnym parkiecie lidera rozgrywek Gattę Zduńska Wola. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy po 11 minutach przegrywali już 0:4. Dalsza część spotkania to pełna dominacja gości, którzy w ostatecznym rozrachunku rozgromili Clearex aż 8:2. Chorzowianie z całą pewnością będą chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce i pomimo niskiej pozycji w tabeli przyjadą do Szczecina po komplet punktów.

tekst: PJ
foto: Tamara Medyńska

 


Reklama