W pogoni za liderem

Nie minął tydzień od ostatniego spotkania Pogoni 04 Szczecin, a rozgrywki ekstraklasy futsalu wracają na Azoty Arenę. Dwie godziny przed meczem trawiastej Pogoni z Piastem w Gliwicach, podopieczni Łukasza Żebrowskiego podejmą również gliwicką drużynę – GAF Omega.

Szczecinianie w obecnym sezonie prezentują się bardzo dobrze i po 15. ligowych kolejkach zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 28 punktów. W ostatniej serii rozgrywek podejmowali we własnej hali ostatnią drużynę tabeli Gwiazdę Ruda Śląska. Portowcy rozpoczęli spotkanie szybko wychodząc na prowadzenie za sprawą trafienia Adama Jonczyka. Kilka minut później dwa trafienia dołożył jeszcze Michał Kubik i z trzy bramkowym prowadzeniem granatowo-bordowi schodzili na przerwę. W drugiej połowie to niespodziewanie goście pierwsi zdobyli bramkę, jednak gospodarze od razu odpowiedzieli trafieniem Jonczyka. W dalszej części spotkania obie drużyny dołożyły po dwie bramki i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem szczecinian 6:3.

Rywalem granatowo-bordowych będzie zajmująca 7 miejsce w ekstraklasowej tabeli drużyna GAF Omega Gliwice. Zawodnicy z Górnego Śląska są na fali, a swoje ostatnią porażkę odnieśli na początku listopada! Od tego czasu w siedmiu meczach czterokrotnie wygrywali, a trzykrotnie dochodziło do podziału punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Gliwic jest Tomasz Lutecki, który zdobył dla swojego zespołu dziewięć bramek.

Obie drużyny mierzyły się już ze sobą w obecnych rozgrywkach. W połowie października Pogoń 04 pokonała w Gliwicach GAF Omegę 3:0. Gliwiczanie chcą podtrzymać serię spotkań bez porażki i zrewanżować się szczecinianom za porażkę na własnej hali, z kolei Portowcy myśląc o tytule Mistrza Polski nie mogą pozwolić sobie na utratę punktów. Dla kibiców granatowo-bordowych dobrą wiadomością jest powrót do gry Dominika Soleckiego, który nie wystąpił w ostatnich spotkaniach ze względu na kontuzje.

Pogoń 04- GAF Gliwice,
Azoty Arena, piątek godz.18:30

tekst: PJ
foto: Tamara Medyńska


Reklama