Walka o miejsce na pudle

Po piątkowej przegranej Cracovii, Pogoń może uplasować się na 3. miejscu. Wystarczy w jutrzejszym meczu pokonać Termalice, zdobyć trzy punkty i cieszyć się z miejsca na podium.

W niedziele o godzinie 15:30 na stadion im. Floriana Krygiera zawita były piłkarz Pogoni Szczecin – Piotr Mandrysz. Przyjedzie on w roli trenera Termilici Bruk-Bet Nieciecza. Nie tylko dla niego będzie to spotkanie ze starym klubem. Stoper Pogoni, Jakub Czerwiński, to były zawodnik „Słoników”. W barwach Niecieczy rozegrał 119 meczów i strzelił siedem bramek. Obecny golkiper Termalici, Krzysztof Pilarz, również grał w barwach Dumy Pomorza (w latach 2003-2005).

Pogoń miała okazję zagrać z drużyną z Niecieczy 5 razy. Tylko raz udało im się zdobyć trzy punkty. Termalica okazała się lepsza w dwóch spotkaniach. Ostatni mecz w rundzie jesiennej zakończył się remisem 1-1.

Portowcy zajmują w tabeli czwarte miejsce z dorobkiem punktowym w postaci 40 punktów. Jest to taka sama liczba punktów, jaką posiada Cracovia. Jednak szczecinianie rozegrali o jeden mecz mniej. Właśnie ten mecz może uplasować nas na podium.

W Pogoni ze składu wypadł strzelec bramki z meczu z Termalicą w rundzie jesiennej – Adam Frączczak. Pauzuje on za komplet żółtych kartek. Pod znakiem zapytania stoi też występ Marcina Listkowskiego.

tekst: Patrycja Wilczak
foto: Mateusz Szklarski


Reklama