Pokonać Jagę

Pogoni nie udało się pokonać Termaliki i ma tylko jeden punkt przewagi nad Cracovią zajmując 3. miejsce w tabeli. Jeśli w 25. kolejce ekstraklasy naszym rywalom powinie się noga możemy powiększyć stratę do czterech punktów. Na drodze stanie nam niepokonana od dwóch kolejek Jagiellonia Białystok.

Portowcy udali się w podróż samolotem. Ich lot odbył się tylko do Warszawy. Reszta trasy to podróż autobusem. Osiemnastka meczowa zbytnio nie uległa zmianie. Do składu jedynie powrócił Adam Frączczak, który w ostatnim meczu pauzował za limit żółtych kartek.

Duma Pomorza mierzyła się z Jagiellonią łącznie 18 razy. 9 razy mecz ułożył się na korzyść Portowców i to oni zdobywali trzy punkty. Białostoczanie byli lepsi 7 razy. Mecz podczas rundy jesiennej zakończył się wygraną szczecinian (2:1). Jednak ostatni mecz zagrany na stadionie miejskim w Białymstoku zakończył się porażką 5:0.

Jagiellonia przystąpi do meczu z Pogonią mając za sobą dwie ligowe wygrane. „Żółto-Czerwoni” pozostawili w pokonanym polu Śląsk Wrocław oraz Lecha Poznań. Te rezultaty pozwoliły białostoczanom awansować na 6. miejsce w tabeli i zgarnąć łącznie 31 punktów. Portowcy znajdują się na 3. miejscu z dorobkiem punktowym w postaci 41 punktów.

tekst: Patrycja Wilczak
foto: Mateusz Szklarski

 

 


Reklama