Nowy format ligi i jasny cel przed futsalistami Pogoni’04

Nowe rozgrywki, nowe promocje dla kibiców i walka o Mistrzostwo Polski – tak ma wyglądać sezon 2016/2017 w wykonaniu zawodników Pogoni’04 Szczecin. O tym wszystkim będzie można się przekonać już 18 września, podczas inauguracyjnego spotkania z Solnym Miastem Wieliczka. Plany na najbliższy sezon zdradził podczas specjalnej konferencji prasowej Łukasz Żebrowski, trener szczecinian.

Włodarze Futsal Ekstraklasy postanowili wziąć przykład z trawiastej piłki i w tym sezonie wprowadzony zostanie system rozgrywek identyczny jak w Lotto Ekstraklasie. Po rundzie zasadniczej punkty zgromadzone przez poszczególne zespoły zostaną podzielone, a następnie rywalizacja będzie się toczyć w dwóch grupach: mistrzowskiej i spadkowej.

Dobrą wiadomością dla wszystkich fanów piłki halowej jest zmiana stacji telewizyjnej, w której będzie można śledzić poczynania najlepszych futsalistów w Polsce. Do tej pory mecze były pokazywane w Orange Sport, która nie była dla wszystkich dostępna. Teraz, dzięki TVP Sport, Ekstraklasa Futsalu będzie szerzej dostępna.

– Już w trzeciej kolejce będzie można zobaczyć na żywo w telewizji spotkanie Pogoni’04. W wyjazdowym spotkaniu rywalem szczecinian będzie Red Dragons Pniewy, wszystko dzięki telewizji publicznej – mówił podczas konferencji Adam Wosik.

W składzie Granatowo-bordowych doszło do kilku kosmetycznych zmian, które mają na celu potrzymanie dotychczasowej formy oraz w dalszym ciągu walkę o najwyższe cele w krajowej elicie.

– Doszło dwóch nowych zawodników: Łukasz Cymański i Oktawian Solecki. Pierwszy z nich do tej pory występował na trawie. Jednak mam nadzieję, że podobnie jak Mateusz Jakubik sprawdzi się w futsalu. Natomiast Oktawian Solecki jest bratem Dominika, reprezentanta Polski i naszego zawodnika, więc wiążę z nim duże nadzieje – mówi szkoleniowiec „zero-czwórki”.

Filozofia prowadzenia klubu jest wszystkim bardzo dobrze znana, o czym dobitnie przypomniał trener Żebrowski.

– Chodzi nam o wygrywanie każdego, kolejnego spotkania. Jeśli na końcu będziemy mieli 22 zwycięstwa, to zdobędziemy tytuł Mistrza Polski. Mamy do tego wszelkie umiejętności i predyspozycje – zadeklarował trener.

Dla wszystkich kibiców klub przygotował przed sezonem wiele promocji. Do każdego zakupionego karnetu dołączony będzie, zupełnie za darmo, wyjątkowy szalik. Ponadto karnetowicze mogą liczyć na bezpłatną wejściówkę do jednej z szczecińskich siłowni oraz zniżkę na roczny karnet. Nowością jest zwiększenie wieku, do którego dzieci będą mogły uczestniczyć w meczach bez żadnych opłat. W nadchodzącym sezonie górną granicą będzie ukończenie trzynastego roku życia, tak więc każdy uczeń szkoły podstawowej będzie mógł wejść na spotkania Pogoni’04 za darmo.

Inną możliwością jest karta Cashback, która daje możliwość oszczędzania i wspierania szczecińskich futsalistów. Dzięki tej karcie można otrzymać do pięciu procent zwrotu pieniędzy wydanych na zakupy w wybranych sklepach na terenie Polski i w 47 krajach świata. Dodatkowo jeden procent zakupów uczestników tego programu zasili budżet klubu. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie klubu.

Pierwszy mecz w nowym sezonie odbędzie się 18 września o godzinie 14:00 w Azoty Arenie.

Tekst: oam

Foto: Tamara Medyńska


Reklama