Przełamanie futsalistów. Pogoń’04 – Euromaster Chrobry Głogów 4:3

Zawodnicy Pogoni’04 wygrali przed własną publicznością wygrali bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o grupę mistrzowską. Choć nie było to idealne spotkanie w wykonaniu szczecinian, to trzy punkty wszystkich ucieszyły.

Pogoń’04 od początku niedzielnego spotkania walczyła o zdobycie trzech punktów, które przedłużyłyby jej nadzieje na grę w grupie mistrzowskiej. Gospodarze przez całą pierwszą połowę byli stroną przeważającą i raz po raz stwarzali groźne sytuacje w pod bramką zespołu z Głogowa. Jednak próby Bugańskiego, Soleckiego i Maćkiewicza nie przynosiły upragnionego gola. Sprawy we własne ręce wziął Artur Jurczak, najskuteczniejszy w tym sezonie podopieczny Łukasza Żebrowskiego i w jedenastej minucie otworzył wynik spotkania. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Granatowo-bordowych są tylko kwestią czasu, obudzili się przyjezdni. Nadeszła feralna czternasta minuta, w której Kacper Konopacki i Michał Bartnicki zdołali pokonać dobrze do tej pory spisującego się między słupkami Kamila Lasika. Portowcy nie poddawali się i po czterech minutach zdołali doprowadzić do remisu. Silnym strzałem Michała Długosza pokonał Daniel Maćkiewicz.

Zmiana stron nie zmieniła planów Portowców, dla których najważniejsze było zwycięstwo. Sygnał do ataków dał Michał Kubik uderzając zza pola karnego, lecz dopiero następna akcja dała Pogoni’04 prowadzenie. Po szybkim kontrataku nie do obrony uderzył Dominik Solecki, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:2. Szczęście nie trwało długo, ponieważ znów futsaliści Chrobrego zdołali umieścić piłkę w szczecińskiej bramce. Wyrównującego fola zdobył Kamil Łętkowski. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni. Ponownie na listę strzelców wpisał się Daniel Maćkiewicz.

Tekst: Oskar Masternak
Foto: Mateusz Szklarski

Reklama