„Duncan” Rasmussen piłkarzem Pogoni!

Umowę z Pogonią podpisał dzisiaj Morten „Duncan” Rassmusen! Duński napastnik związał się z klubem na najbliższe 1,5 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik przeszedł dziś badania medyczne i od środy dołączy do treningów z Portowcami.

Duńczyk przyszedł na świat 31 stycznia 1985 roku w Kopenhadze. Mierzy 186 centymetrów i waży 86 kilogramów. Rozegrał 15 meczów w reprezentacji Danii, w których zdobył 5 bramek (wliczając mecze o Puchar Króla Tajlandii). Jest też najskuteczniejszym piłkarzem w historii duńskiej SuperLigi, gdzie dotąd strzelił aż 145 goli!

„Duncan” jest wychowankiem AGF Aarhus, do którego wrócił po latach kariery i w którym ostatnio pełnił rolę kapitana. Grał też w Brondby IF, szkockim Celticu Glasgow (2 gole w Premier League), niemieckim 1. FC Mainz (2 gole w Bundeslidze), Aalborgu, tureckim Sivassporze (3 gole w Super Lidze), a przez kolejne lata w ojczyźnie, w FC Midtjylland. Ostatnie 2,5 sezonu spędził w Aarhus. Uwzględniając jedynie mecze ligowe, aż siedem sezonów kończył z dwucyfrową liczbą strzelonych bramek.

W 2008 roku Rasmussen wywalczył Puchar Danii z Brondby, a w 2015 zdobył z Midtjylland Mistrzostwo Danii. W tym samym sezonie znalazł się również w TOP3 strzelców. I chociaż w innych sezonach również był blisko korony króla strzelców (m.in. w 16/17, 13/14 – wówczas był drugim najlepszym strzelcem, czy 06/07), to nigdy nie udało mu się zdobyć tego tytułu. Nie zmienia to jednak faktu, że w historii Superligi jest najskuteczniejszy.

W obecnym sezonie w Aarhus rozegrał 17 ligowych meczów, w których strzelił 4 bramki. Był tym samym najskuteczniejszym piłkarzem tego klubu, który po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce w 14-zespołowej duńskiej ekstraklasie.

– Sfinalizowanie tego transferu na pewno nie należało do łatwych – mówi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. – Na szczęście dziś możemy już potwierdzić, że „Duncan” jest naszym piłkarzem. W Pogoni potrzebowaliśmy napastnika o takiej renomie i tak bogatej strzeleckiej historii. Liczymy, że kolejny jej rozdział Rasmussen dopisze w Szczecinie i wydatnie pomoże Pogoni w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych. Mamy też nadzieję, że z umiejętności i doświadczenia „Duncana” skorzystają młodzi napastnicy Pogoni.

Tekst: Pogoń Szczecin S.A. / www.pogonszczecin.pl
Foto: Pogoń Szczecin S.A. / www.pogonszczecin.pl

Reklama