Przygotowania szczypiornistów Pogoni do dalszej części sezonu

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej cały czas znajdują się na pierwszym planie, jednak już za dwa tygodnie Pogoń Szczecin podejmie u siebie MMTS Kwidzyn.

Do dalszej części rundy rewanżowej Portowcy przygotowują się pod okiem Antoniego Pareckiego od 4 stycznia. Okres przygotowawczy wygląda inaczej niż w poprzednich latach, kiedy to drużyna była gospodarzem turniejów rozgrywanych w regionie.

W piątek i sobotę Pogoń Szczecin weźmie udział w I Noworocznym Turnieju Piłki Ręcznej Ostrovia Cup 2016, gdzie spotka się z KPR Ostrovią (I liga), Azotami Puławy i KPR RC Legionowo. Będą to pierwsze spotkania po dłuższej przerwie, w obecnym sezonie szczecińska drużyna nie zdołała pokonać obu superligowych drużyn. Niestety na parkiecie do końca sezonu nie zobaczymy już Pawła Krupy, który po listopadowym meczu z Gwardią Opole nabawił się urazu kolana. Po szczegółowych badaniach okazało się, że początkowo niegroźny uraz to tak naprawdę zerwane więzadła. Pogoń Szczecin ma jeszcze w planach rozegranie sparnigu z trzecią drużyną I ligi, KS Meble Wójcik Elbląg. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć jak drużyna funkcjonuje pod wodzą nowego trenera

Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Ostrovia Cup 2016.

22.01 (piątek)
16.40 Azoty Puławy – KPR RC Legionowo
18.45 KPR Ostrovia – Pogoń Szczecin

23.01 (sobota)
10.00 Pogoń Szczecin – Azoty Puławy
12.05 KPR Ostrovia – KPR RC Legionowo
14.30 KPR RC Legionowo – Pogoń Szczecin
16.35 KPR Ostrovia – Azoty Puławy

tekst: Agata Nowalany
foto: Mateusz Szklarski


Reklama