Co słychać w Pogoni 04?

Pogoń 04 Szczecin rozpocznie grę w Futsal Rkstraklasie we wrześniu. My już teraz przyglądamy się zmianom oraz przygotowaniom do nowego sezonu.

Futsaliści ruszyli z przygotowaniami na początku sierpnia. Z drużyną pożegnał się Łukasz Tubacki oraz Maciej Krzyżanowicz, ale w nowym sezonie na parkiecie zobaczymy za to Oktawiana Soleckiego, który związał się z klubem rocznym kontraktem.

– Przygotowania jak na razie idą pełną parą. Zakończyliśmy chyba ten najcięższy okres przygotowań, teraz więcej będzie taktyki i różnych gier szkoleniowych. Szkoda, że Łukasz odszedł, na pewno jego brak, to osłabienie. Mamy w drużynie jednak wielu zawodników o wysokich umiejętnościach i mam nadzieję, że nie będzie widać spadku jakości gry. – mówi Michał Kubik, zawodnik Pogoni 04 Szczecin.

W okresie przygotowawczym zespół rozegra sporo gier kontrolnych. Szczecinianie wezmą udział w turnieju Lublin Fustal Cup oraz Futsal Masters 2016.

– Myślę, że takim najważniejszym sprawdzianem przed sezonem będzie turniej w Jelczu-Laskowicach, gdyż jest bardzo mocno obsadzony. Tak, jak co roku mocne będą zespoły Rekordu i Gatty, ale ciężkich przepraw należy się spodziewać z FC Toruń czy Clearexem Chorzów. – komentuje Kubik

Co wiemy:

*SELECT został oficjalną piłką ekstraklasy, a kontrakt podpisano na trzy najbliższe sezony.

*Fani futsalu będą mogli oglądać na żywo zmagania swoich ulubionych drużyn w TVP Sport.

Tekst: PP

Foto: Tamara Medyńska


Reklama