Kazimierz Moskal: chcemy wrócić do naszej dobrej gry

Po kilku nieudanych spotkaniach Pogoń poszuka przełamania w pojedynku z outsiderem Lotto Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna. Patrząc na terminarz Portowców, niedzielny pojedynek będzie tym z gatunku „o sześć punktów”.

Szczecińska Pogoń nie najlepiej weszła w tegoroczne rozgrywki. Na dwanaście możliwych do zdobycia punktów zdołała uzbierać tylko cztery oczka. Górnik zdołał w tym czasie odnieść jedno zwycięstwo i plasuje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ostatnie osiem spotkań, to obie jedenastki mają taki sam dorobek punktowy. Dlatego w szczecińskim klubie nikt nie lekceważy najbliższego przeciwnika. Trener Kazimierz Moskal nastawia swoją drużynę na walkę i niedzielnym meczem chce poprawić nastrój w zespole.

Chcemy pojechać tam i pozbyć się negatywnych emocji. Chcemy wrócić do naszej dobrej gry i zagrać taki mecz, po którym będziemy zadowoleni  – zapowiada szkoleniowiec.

Dodatkowym smaczkiem meczu w Lublinie będzie pojedynek trenerów. Trener Moskal jako zawodnik był w Wiśle Kraków prowadzonej przez Franciszka Smudę. W 2001 pierwszym roku wywalczyli Superpuchar Polski.

Nie miałem okazji pracować z nim jako asystent, ale byłem jego zawodnikiem i wiem nad czym trener Smuda pracuje w takich momentach. Musimy się nastawić na olbrzymią walkę. Nie możemy zapomnieć, że chcemy grać w piłkę i to będzie nasz główny atut – zapewniał Kazimierz Moskal.

Na niedzielne spotkanie Portowcy wyruszą jutro po porannym treningu. Najpierw udadzą się samolotem do Warszawy, a stamtąd autokarem bezpośrednio do Lublina. Na pokładzie samolotu zabraknie Kamila Drygasa, który musi pauzować za cztery żółte kartki.

Wiadomo, że Kamil Drygas pauzuje z powodu żółtych kartek. Natomiast Cornel Rapa uskarża się na lekkie problemy zdrowotne, ale mamy przed sobą jeszcze dwa treningi i po nich okaże się, czy będzie mógł zagrać w niedzielnym meczu. Ricardo Nunes jest zdrowy i gotowy do wyjazdu i gry w podstawowej jedenastce – informuje trener Pogoni.

Spotkanie z Górnikiem Łęczna odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:30 na stadionie w Lublinie. W rundzie zasadniczej Pogoni zostało jeszcze do rozegrania sześć spotkań. Oprócz niedzielnego rywala przyjdzie im się zmierzyć z: Jagiellonią, Legią, Arką, Ruchem i Lechią. W takiej sytuacji każdy zdobyty punkt może okazać się wart udziału Portowców w spotkaniach grupy mistrzowskiej.

Tekst: Oskar Masternak
Foto: Mateusz Szklarski

Reklama